Detoksykacja organizmu po terapiach

Aug 27, 2018 at 2:32 pm

Wszystkie choroby zaczynają się w jelitach - Hipokrates

 Natychmiast po chemoterapii i radiacji, równocześnie z poprawianiem stanu naszego umysłu, musimy zająć się oczyszczeniem naszego organizmu. Po zabójczych terapiach jeśli nie zajmiemy się usunięciem toksycznych trucizm z jelit, to nasz układ odpornościowy nie odnowi swoich komórek i będziemy się zmagać z niekończącymi się stanami zapalnymi i coraz gorszym samopoczuciem.  Przede wszystkim należy na kilka miesięcy zrezygnować z kawy i alkoholu. Niektórzy polecają organiczną kawę bezkofeinową, ale podobno te kawy też zakwaszają nasz organizm. Może to być dobry okres przejściowy, jeśli ktos tak uwielbia picie kawy jak ja. Lepsze jest codzienne picie herbat ziołowych, takich jak mniszek lekarski, żółty korzeń doku i łopian, aby oczyścić i odtruć krew; wywar z imbiru i kurkumy do detoksykacji i poprawienia krążenia. Picie ostu mlecznego wspomaga uwalnianie toksyn. Powinniśmy także zastosować dietę, która zwiększa dobre bakterie jelitowe. Poprawa powinna być zauważalna już po 14 dniach. Oczywiście musimy także pić przynajmniej 6-8 szklanek przefiltrowanej wody. Woda oczyszcza toksyny w nieco inny sposób niż herbaty.

Eliminujemy, przynajmniej na 6 tygodni, wszystkie słodycze, a szczegółnie ciasta. Tych powinniśmy unikać podczas całej terapii i po, ale jeśli to nam się to niecałkiem udawało, teraz musimy ten okres potraktować szczególnie poważnie, jeśli chcemy wzmocnić nasz organizm i dojśc do dobrej formy. Cukier, tluszcz i sól w naszej diecie powoduje chemiczne uzależnienia mózgu i jest żródłem wielu zapaleń. Kiedy jemy słodycze, organizm dopomina się o więcej, aby uzupełnić poziom dopaminy.

Każda tzw. dieta eliminująca jest dobra. Jak już wspomniałam, źródłem 70 % schorzeń są źle funkcjonujące jelita. Jelitowy układ nerwowy to seria neuroprzekaźników, które łączą jelito z mózgiem. Kiedy jemy, komórki nerwowe jelit wysyłają chemiczne komunikaty do mózgu, aby uwolnić odpowiednie enzymy, hormony i reakcje zapalne. Te same sygnały przekazują komunikaty dotyczące żywności, infekcji bakteryjnych i niedoborów składników odżywczych. Dieta eliminacyjna to plan, który usuwa wybrane pokarmy z diety danej osoby na określony czas (zwykle od trzech do czterech tygodni). Żywność wyeliminowana to żywność, która zwykle przyczynia się do stanu zapalnego i innych reakcji. Osiem głównych pokarmów stanowi 90% wszystkich reakcji alergicznych. Są to mleko, jaja, pszenica / gluten, soja, orzechy, orzeszki ziemne, ryby i skorupiaki. Dieta eliminująca, którą polecam, obejmuje te właśnie pokarmy wraz z kilkoma innymi. Unikaj spożywania następujących alergenów. Poniżej lista żywności, ktorej należy unikać podczas diety eliminacyjnej:  gluten (pszenica i inne produkty zawierające gluten), nabiał (laktoza i kazeina), cukier rafinowany, jajka (białka mogą być nawet bardziej problematyczne niż żółtka,) kukurydza, oleje roślinne (rzepak, krokosz barwierski, orzeszki ziemne, nasiona bawełny, soja i kukurydza), wszystkie ziarna, skorupiaki, drzewo orzechowe, rośliny strączkowe (fasola i soczewica), warzywa ciemnobeżowe (pomidory, ziemniaki, okra, jagody goji, bakłażan, cayenne, papryka).

Powinniśmy spożywać duże ilości surowych, gotowanych na parze lub duszonych warzyw zielonych. Najlepszymi leczącymi warzywami są warzywa kapustne, takie jak jarmuż, collard, karczochy, kalafior, brokuły, brukselka, kapusta, rzeżucha i bok choy. Do innych warzyw zaliczają się kiełki kapustne, takie jak kiełki brokułów lub kiełki kapusty, które świetnie nadają się do odtruwania wątroby. Seler, koper, ogórki, sałaty, fasolka szparagowa, groszek, pieczarki, dynia i słodkie ziemniaki również świetnie nadają się do diety eliminacyjnej. Z owocow najlepsze do spożycia podczas diety eliminacyjnej to owoce o niskim stężeniu cukru. Należą do nich jagody, truskawki, grejpfruty, cytryny, limonki i jabłka. W tym czasie są bardzo ważne sfermentowane produkty żywnościowe, takie jak kiszona kapusta, kimchi, kefir wodny, jogurt z orzecha kokosowego i ocet jabłkowy.Fermentowane pokarmy dostarczają tak potrzebnych nam w układzie trawiennym – probiotyków.

Bardzo polecam pełen ziołowy zestaw oczyszczający. Mamy do wyboru wiele takich zestawów dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością. Najlepiej jest porozmawiać z naturopatą i dopasować dla siebie najlepszy zestaw. To jest bardzo ważny moment na odnowienie systemu, który jednak zostaje bardzo zniszczony. Jak pisałam, ten okres to walka o przeżycie i powrót do dobrej jakości życia.

Ja bardzo sobie chwalę poleconą mi przez moją przyjaciółkę z Vancouver – zestaw ziołowy FlorEssence w płynie, bazujący na oryginalnej recepturze, opracowanej przez kanadyjską pielęgniarkę, zajmującą się leczeniem raka, Rene Caisse. Flor-Essence to mieszanka łopianu, szczawiu owczego, rabarbaru z Turcji, wiązu Wślizgi, z dodatkiem kelp, błotnego ostu i rzeżuchy. Ten przepis został wzmocniony przez firmę Flora, w wyniku czego powstała ziołowa mieszanka, która sprzyja oczyszczaniu, detoksyfikacji i wzmacnianiu organizmu.

Innym sposobem na zniwelowanie obaw, dotyczących naszego zdrowia po terapiach antyrakowych jest sprawdzanie od czasu do czasu poziomu pH w ślinie i moczu za pomocą pasków dostępnych w farmacji. Wartość pH oznacza “potencjał wodoru”, a odczyt 6,75-7,0+ jest doskonały dla śliny, ponieważ ślina jest nieco bardziej kwaśna. W przypadku moczu nieco wyższy poziom pH od 7,5 wzwyż jest duży, jednak należy pamiętać, że z uwagi na przetwarzanie i wydalanie przez nerki toksyn przez cały dzień, mocz może dawać niespójne odczyty. Tak więc 4,5 jest bardzo kwaśny, a 10.0 silnie alkaliczny. PH czystej wody wynosi 7,0, więc chcesz, aby twoje ciało było tak blisko, jak to tylko możliwe, aby uniknąć kwasicy . Dr Sebi, światowej sławy zielarz, stwierdził, że choroba może rozwijać się tylko w stanie kwaśnym, gdy gromadzi się śluz.

Polecam rano ciepłą filiżankę wody z cytryną lub limonką (lepiej jest używać słomki ze względu na szkliwo). Chociaż cytryna jest owocem cytrusowym i jest kwaśna poza ciałem, gdy jest trawiona, staje się zasadowa. Woda cytrynowa lub limonkowa doskonale nadaje się do trawienia, nawilżania organizmu i detoksykacji. Mają zdrową porcję potasu, magnezu i miedzi, której brakuje ludziom z mózgową mgłą. Woda cytrynowa działa korzystnie na funkcje enzymatyczne organizmu i pomaga pobudzać wątrobę oraz wypłukiwać toksyny. Woda z cytryny to też duży zastrzyk energii. Suplementy można przyjmować, ale najlepiej jeśli pochodzą ze światła słonecznego. Niedobór witaminy D wiąże się z depresją i mgłą mózgową, więc dzięki przebywaniu w słońcu możemy zmniejszyć objawy mgły mózgowej oraz zmiany nastrojów. Kilkanaście lat temu wystarczyło być pół godziny na zewnątrz, aby mieć wystarczającą ilość witaminy D, ale z jednej strony zanieczyszczone organizmy, z drugiej zanieczyszczone środowisko powodują, że wlasciwie większość spoleczeństw notuje jej niedobór. Najlepiej jest sprawdzić swój poziom i dobrać odpowiednią ilośc jednostek witaminy D.

Dla weganów i wegatarianów polecam dodatkowo raz w miesiącu zastrzyk witaminy B12. Jest dużo lepiej przyswajana przez organizm niż tabletki.

Być może największym wyzwaniem będzie spożywanie 80% żywności alkalicznej i 20% żywności kwasotwórczej. Trzymajmy się listy dr Sebiego tak blisko, jak to jest możliwe, ale tak długo, jak jesz 80% owoców i warzyw, jesteś zdecydowanie na dobrej drodze do optymalnego zdrowia i lepszj pracy mózgu. Owoce i warzywa są pełne witamin, minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy, które są pełne korzyści dla zdrowia mózgu i ciała. Świeże warzywa zawierają chlorofil, który może wspomagać oczyszczanie wątroby. Dodanie większej ilości owoców i warzyw zminimalizuje ilość kalorii i pomoże wypłukać toksyny. Spróbuj zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować spożycie mięsa. Zjedz tyle żywności organicznej, ile możesz, a nawet spróbuj wyhodować własne owoce, warzywa i zioła.

Bardzo polecane są wanny z solami, szczególnie z solą Epsom, która wyciąga przez skórę substancje toksyczne. Miały ją nasze babki. Sól Epsom zwana inaczej solą gorzką, epsońską, Epsomit lub angielską – swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Epsom w Anglii, gdzie sól ta była odparowywana z tryskających tam źródeł. Chemicznie jest to związek (sól) siarki i magnezu, czyli siedmiowodny siarczan magnezu. Ma on dobroczynne działanie na ludzki organizm. Zamiast chloru zawiera jednak siarkę – przyjaciółkę urody: mocnych włosów i paznokci oraz promiennej skóry w szczególności.

Omówiliśmy ogólnie detoksykację ciała i umysłu. Dla obu tych sfer niezbędny jest dobry sen. Nasz umysł pracuje nawet podczas snu. Wypoczęty umysł lepiej sobie radzi z rozwiązywaniem problemów i zapamiętywaniem. W czasie snu neuronowe połączenia wzmacniają się i wspomagają proces odnowy wszystkich komórek. A diety oczyszczające powinny stać się częścią naszego stylu życia, nawet jeśli nie mamy żadnych dolegliwości. Przynajmniej raz w roku.